REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Budowa północnego wiaduktu Trasy Łazienkowskiej na Saskiej Kępie wchodzi w kolejny etap [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Budowa północnego wiaduktu Trasy Łazienkowskiej na Saskiej Kępie wchodzi w kolejny etap [ZDJĘCIA]
Budowa północnego, czyli pierwszego z dwóch nowych wiaduktów Trasy Łazienkowskiej na Saskiej Kępie wchodzi w kolejny etap. Obecnie trwa tu betonowanie płyty, na której znajdzie się m.in. jezdnia. Ten wiadukt będzie gotowy już latem. Jego „bliźniak” – w przyszłym roku.
Unilever rozbudowuje swoją fabrykę FMCG w Poznaniu i zwiększa produkcjęartykuł
Pokaż artykuł
Unilever rozbudowuje swoją fabrykę FMCG w Poznaniu i zwiększa produkcję
Jedna z największych globalnych firm działających na rynku FMCG, brytyjski koncern Unilever rozbudowuje swoją fabrykę w Poznaniu i zwiększa produkcję. W ramach inwestycji powstanie nowa linia produkcyjna, która pozwoli na zwiększenie mocy produkcyjnych kategorii ramen dla marek Knorr, Unox oraz Amino.
Tysiące miejsc pracy i miliardowe inwestycje Nestlé w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Tysiące miejsc pracy i miliardowe inwestycje Nestlé w Polsce
Nestlé w Polsce, na podstawie analizy PwC, prezentuje dane ekonomiczne, z których wynika, że w 2023 roku dzięki swojej działalności wygenerowało 20,1 miliarda złotych wartości dodanej oraz wsparło utrzymanie 45,2 tysięcy miejsc pracy. W opublikowanym raporcie przedstawiono również informacje dotyczące wpływu społecznego firmy w ostatnich latach.
Rekordowa transakcja. Dwie wielkie fabryki w Polsce sprzedane za ponad miliard złotych!artykuł
Pokaż artykuł
Rekordowa transakcja. Dwie wielkie fabryki w Polsce sprzedane za ponad miliard złotych!
Kolejna wielka transakcja na rynku nieruchomości w Polsce. Tym razem dotyczy rynku nieruchomości przemysłowych. Jedna z największych firm produkcyjnych w Polsce sprzedała dwa nowoczesne fabryki o łącznej powierzchni 264 000 metrów kwadratowych., zlokalizowane w południowej Polsce za ponad 1 miliard złotych. Jest to największa umowa typu "sale and leaseback" w historii Europy Środkowo-Wschodniej.
Miliardowe inwestycje Nestlé w Polsce i tysiące miejsc pracyartykuł
Pokaż artykuł
Miliardowe inwestycje Nestlé w Polsce i tysiące miejsc pracy
Nestlé w Polsce, na podstawie analizy PwC, prezentuje dane ekonomiczne, z których wynika, że w 2023 roku dzięki swojej działalności wygenerowało 20,1 miliarda złotych wartości dodanej oraz wsparło utrzymanie 45,2 tysięcy miejsc pracy. W opublikowanym raporcie przedstawiono również informacje dotyczące wpływu społecznego firmy w ostatnich latach.
Pod Bydgoszczą został otwarty nowy park handlowyartykuł
Pokaż artykuł
Pod Bydgoszczą został otwarty nowy park handlowy
Pod Bydgoszczą, w województwie kujawsko-pomorskim, został otwarty nowy park handlowy. LCP Poland, part of M Core, otworzył kolejny M Park, potwierdzając jednocześnie dalszą ofensywę tej marki na terenie Polski. M Park Szubin – bo o nim mowa, to projekt deweloperski, który został zakupiony przez LCP pod koniec ubiegłego roku od RWS Investment Group. M Park Szubin, to łącznie niemal 8.000 metrów kwadratowych z 14 najemcami. Na dzień otwarcia park handlowy jest w 100% skomercjalizowany.
Podziemna kolej w Łodzi nabiera kształtu – Koziny w centrum wielkich zmian [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Podziemna kolej w Łodzi nabiera kształtu – Koziny w centrum wielkich zmian [ZDJĘCIA]
Pod Łodzią powstaje kolejowy tunel średnicowy. Wydrążone tunele jednotorowe podziemnego połączenia kolejowego Łódź Fabryczna – Łódź Kaliska/Łódź Żabieniec są gotowe do prac wykończeniowych i instalacyjnych. Największy z trzech przystanków na tej trasie, Łódź Koziny, gdzie ruch pociągów, będzie prowadzony na dwóch poziomach, zyskuje perony.
Czescy inwestorzy kupili park logistyczny pod Rzeszowemartykuł
Pokaż artykuł
Czescy inwestorzy kupili park logistyczny pod Rzeszowem
Kolejna duża transakcja na rynku powierzchni magazynowo-logistycznym w Polsce. Tym razem dotyczy południowo-wschodniej części naszego kraju. Kajima Properties Europe (KPE) sfinalizowała sprzedaż parku logistycznego w Rzeszowie o powierzchni 33 tys. metrów kwadratowych.
W Polsce istnieje pusta autostrada. Prawie nikt nią nie jeździ  artykuł
Pokaż artykuł
W Polsce istnieje pusta autostrada. Prawie nikt nią nie jeździ
Z najnowszego Generalnego Pomiaru Ruchu GDDKiA wynika, że w Polsce istnieje autostrada, którą niemal nikt nie jeździ. Chodzi o wschodni odcinek A4 od Przemyśla (węzeł Jarosław Wschód) w stronę granicy, z którego korzysta zaledwie około 2,4 tys. pojazdów dziennie. To jeden z najniższych wyników w kraju. Dla porównania — na najbardziej obciążonych trasach w Polsce ruch przekracza 100 tys. samochodów dziennie.
Kolejny krok w kierunku produkcji czołgów K2PL w Polsce wykonanyartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny krok w kierunku produkcji czołgów K2PL w Polsce wykonany
27 kwietnia w siedzibie Polskiej Grupy Zbrojeniowej w Warszawie podpisano umowę podwykonawczą pomiędzy Zakładami Mechanicznymi „BUMAR-ŁABĘDY” S.A. a południowokoreańskim Hyundai Rotem Company, która wytycza ścieżkę w kierunku uruchomienia linii produkcyjnej czołgów K2PL. Spółka HRC będzie nadzorować proces przygotowań, zapewni wsparcie i szkolenia techniczne.
Nowe miejsca pracy. MLP Group inwestuje w Rzeszowieartykuł
Pokaż artykuł
Nowe miejsca pracy. MLP Group inwestuje w Rzeszowie
MLP Group umacnia pozycję na polskim rynku. W Rzeszowie powstanie nowe centrum logistyczno-przemysłowe. MLP Rzeszów dostarczy łącznie ponad 52 tys. mkw. nowoczesnych powierzchni magazynowych i biurowych. Rozpoczęcie inwestycji planowane jest na drugi kwartał 2025 r.
Co słychać na budowie Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 w Poznaniu? [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Co słychać na budowie Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 w Poznaniu? [ZDJĘCIA]
Po 26 miesiącach od rozpoczęcia inwestycji budowa Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918–1919 w Poznaniu znajduje się w zaawansowanej fazie realizacji. Dobiegają końca prace związane z wykonaniem konstrukcji żelbetowej budynków nadziemnych. Marszałek Marek Wożniak cały czas monitoruje budowę Muzeum.
GAZ-SYSTEM zakończył budowę gazociągu Racibórz – Rybnik stanowiącego pierwszy etap strategicznej magistraliartykuł
Pokaż artykuł
GAZ-SYSTEM zakończył budowę gazociągu Racibórz – Rybnik stanowiącego pierwszy etap strategicznej magistrali
GAZ-SYSTEM zakończył budowę gazociągu Racibórz – Rybnik stanowiącego pierwszy etap strategicznej magistrali, która docelowo połączy Racibórz z Oświęcimiem. Inwestycja zwiększy bezpieczeństwo energetyczne regionu, wzmocni elastyczność krajowego systemu przesyłowego i przyspieszy rozwój niskoemisyjnych źródeł energii.
Komfortia IVinwestycja
Pokaż inwestycję
Komfortia IV
Skórzewo, Gruszczyn, Fryderyka Chopina
Motława Gardeninwestycja
Pokaż inwestycję
Motława Garden
Gdańsk, Olszynka, Wspólna
Avenirinwestycja
Pokaż inwestycję
Avenir
Warszawa, Wschodu Słońca
Vistainwestycja
Pokaż inwestycję
Vista
Gdańsk, Piecki-Migowo, Bulońska
Powiśle Park (Na Powiślu)inwestycja
Pokaż inwestycję
Powiśle Park (Na Powiślu)
Warszawa, Śródmieście
Rezydencja Łazienki Parkinwestycja
Pokaż inwestycję
Rezydencja Łazienki Park
Warszawa, Śródmieście, 29 Listopada 10
Kwitnące Bielanyinwestycja
Pokaż inwestycję
Kwitnące Bielany
Warszawa, Wesoła, Głowackiego 16
REKLAMA